Mój partner żartowniś widząc, gdy z zadowoleniem się opycham lubi mawiać, że "gdzie brzuch tłusty, tam łeb pusty". Zawsze się z tego śmiejemy, bo oboje uwielbiamy jeść. Ja jednak wiem, jak pozbyć się tych zbędnych kilogramów. Ważne jest, aby mieć pod kontrolą tę zdradliwą ochotę na małe co nieco.
Sposoby na odchudzanie
Jest na to wiele sposobów, ale nie wszystkie się sprawdzają i działają. W większości przypadków ledwo stracimy kilka kilogramów, zaraz wracają.
Wszyscy wiemy o znaczeniu ćwiczeń w odchudzaniu. Jeśli interesuje Cię ten temat, nie zapomnij wkrótce przeczytać nasz artykuł o tym, jak niesamowite może być zwykłe chodzenie. Ale zawsze dobrze jest dostosować również dietę i wspomóc odchudzanie w zdrowy i skuteczny sposób - najlepiej ziołowym preparatem, który pomoże naszemu organizmowi i nie obciąży go zbędną chemią.
Próbowałam oczywiście wielu herbatek ziołowych na odchudzanie, ale po dłuższym czasie okazało się, że przez nie tracę wiele ważnych minerałów i mikroelementów. Dotyczyło to głównie włosów. I nie bardzo mi się to podobało, zresztą której kobiecie by się spodobało. Ale nie zaprzestałam starań. Dzięki nim odkryłam GlukoVital oraz Caiguę.
GlukoVital zawiera głównie gurmar. Być może słyszeliście już o tej roślinie, zwanej także „zabójcą cukru”. Potrafi regulować poziom cukru we krwi, zmniejsza apetyt na słodycze i co najważniejsze skutecznie pomaga nam w odchudzaniu.
Czym jest gurmar?
Gurmar to roślina pnąca pochodząca z Indii. Jej nazwa pochodzi z języka hindi. Roślina ta była używana w medycynie ajurwedyjskiej od ponad 2000 lat. W ostatnich latach jej działanie odkryła również medycyna zachodnia i zaczęła stosować jej ekstrakt jako dodatek w leczeniu cukrzycy. Gurmar to roślina, która ma zdolność ciągłej regulacji poziomu cukru we krwi. Może również zapobiegać jego nagłym wahaniom. Roślina ta jest doskonała w leczeniu cukrzycy, i jeszcze lepsza jako jej profilaktyka, która jest niemniej ważna. Z pewnością lepiej jest zająć się problemem wysokiego poziomu cukru we krwi na czas, a nie czekać do czasu zachorowania na cukrzycę.
Inną ważną cechą gurmara jest zdolność do stępienia naszych kubków smakowych i ich receptorów oraz zmniejszenia naszego apetytu na słodycze. Krótko mówiąc, nasz język nie odczuwa już tak intensywnego słodkiego smaku. Zdolność do odczuwania gorzkiego smaku jest również częściowo osłabiona. Więc jeśli tak samo, jak ja, często miewasz ochotę na małe co nieco, możesz mieć pewność, że Ci przejdzie. :-)
Jeśli nie masz ochoty na słodycze, a poziom cukru we krwi nie zmienia się w sposób niekontrolowany, pozytywnie wpłynie to na Twoje samopoczucie. W rezultacie będziemy jeść mniej (bez wysiłku i głodu), a nasza waga spadnie.
Zachęcamy do przeczytania innych naszych artykułów: Korzeń kudzu – działanie, dawkowanie i właściwości